A sókitermelés mellett a gyógykezelés legfontosabb célpontja is, hiszen a bánya mélyén lévő különleges mikroklíma, gyógyhatással bír a légúti betegségekben szenvedőknek. A gyógykezelés az 1960-as években kezdődött, a sóbánya akkori igazgatója, Telegdy Károly és dr. Veres Árpád körorvos kezdeményezésére.
Először a Dózsa György-bányába rendeztek be kezelőrészleget, majd 1980-tól áthelyezték azt. Naponta rendszeres autóbuszjárat szállítja ki és be a betegeket a mintegy 120 méter mélységben található kezelésre alkalmas orvosi felügyelet alatt lévő bányatermekig. A bányakezelés a következő betegségekre javasolt: asthma bronchiale, idült bronchitis, idült rhinitisz, sinusitis, obstriktív tüdőemfizema, szilikózis II. fokozatáig, biszinózi, bronchiektazia hemoptoae nélkül, ismétlődő légzőszervi fertőzések, immunrendszer erősítése. Az ellenjavaslatok közé soroljuk a tüdőtuberkulózis, tüdőmikózis, tüdőcarcinoma, magas vérnyomás III. stádiuma, Basedow-kór. Ichemias cardiophatia és cor pulmonale dekompenzált formái, eszméletvesztéses idegrendszeri kórképek, terhesség, tolószékre szoruló mozgássérültek, klausztrofóbia.
A bányalátogatók számára, kuriózum a bányában található borkamra: 6 ország 25 pincészetének 525 borfélesége található 100 méterre a felszín alatt, ahol rendszeres borkóstolókat szerveznek.
1993 augusztusában az óriási só-kamra végében felavatták az ökumenikus istentiszteletek tartására alkalmas kápolnát, ahol az Oltár is egy óriás sótömbből készült.